Każdy posiadacz tarasu (niezależnie od tego z jakiego materiału jest wykonany) staje przed poważnym problemem jakim jest izolacja tarasu. Poniżej przedstawimy powody, dla których warto zadbać o odpowiednią izolację tarasu a także kilka metod jego izolowania.

uszczelnianie tarasu system

Dlaczego izolacja tarasów jest taka ważna?

Odpowiedz na postawione powyżej pytanie jest bardzo prosta, każdemu z nas z całą pewnością zależy na tym aby jego taras wyglądał pięknie i to pomimo upływu wielu lat, dlatego też warto odpowiednio go zabezpieczyć, przede wszystkim przed niszczącym działaniem zamarzniętej wody, śniegu i niskiej temperatury.

Jak zabezpieczyć taras z naturalnego drewna?

Ten rodzaj tarasów z całą pewnością przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom natury. Tarasy drewniane zazwyczaj wykonane są z egzotycznego drewna takiego jak tatujuba czy masaranbuda. Te rodzaje drewna same w sobie zawierają sporą ilość naturalnych olejków, które chronią strukturę drewna przed grzybami czy szkodnikami, musimy jednak pamiętać o pochodzeniu tego drewna, być może jest ono przygotowane na promienie słoneczne, grzyby szkodniki jednak z całą pewnością nie jest gotowe na ekstremalnie zimne temperatury panujące w naszym kraju, nie jest również lód i śnieg.

Najlepszym sposobem izolacji tarasów na okres zimowy jest jego zaimpregnowanie. Do wyboru zazwyczaj mamy dwa rodzaje impregnatu jakimi są oleje wodne i oleje rozpuszczalnikowe. Każdy z nich świetnie sprawdzi się w warunkach atmosferycznych panujących w naszym kraju, nie możemy jednak zapominać, iż sam proces impregnowania nie może zachodzić w temperaturze poniżej 5 stopni celsjusza, dlatego ważnym jest aby odpowiednio wcześnie zadbać o izolację tarasu przynależącego do naszego domu. Pamiętajmy również, iż odpowiednia izolacja tarasu to dopiero połowa drogi do tego aby przetrwał on okres zimowy. Gdy temperatura spadnie poniżej zera a z nieba spadnie śnieg, powinniśmy się wystrzegać stosowania soli i innych substancji odmrażających gdyż mogą one mieć zgubny wpływ na strukturę drewna. Najlepszym i najbardziej bezpiecznym sposobem na usuwanie zalegającego na tarasie śniegu będzie jego zamiatanie.

Tarasy kompozytowe i ich pielęgnacja

Tarasy kompozytowe są coraz częściej wyborem osób decydujących się na budowę domu, i nie ma się co temu dziwić. Kompozytowe deski doskonale imitują strukturę słojów występującą w przypadku desek naturalnych, co więcej, izolacja przed czynnikami zewnętrznymi takiego tarasu ogranicza się jedynie do usuwania zalegającego śniegu. Deski kompozytowe są również o wiele trwalsze i mniej śliskie niż te naturalne co może uchronić nas przed niebezpiecznymi wypadkami takimi jak poślizgnięcie się na oblodzonej powierzchni tarasu.

Izolacja tarasów wykonanych z płytek

Ostatnim tworzywem, które może być wykorzystane do pokrycia naszego tarasu czy też balkonu są płytki gresowe jak i klinkierowe. Również w takim przypadku należy zastosować odpowiednią izolację tarasu przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi. Podobnie jak ma to miejsce w tarasach zbudowanych z kompozytów izolacja takiego tarasu nie jest zbyt skomplikowana, wystarczy nałożyć w szczeliny specjalnie przygotowane do tego zadania silikonowe impregnaty. Takie działania powstrzymają wnikanie wody z topniejącego śniegu w głąb posadzki.

Wszystkie niezbędne środki, które będą nam niezbędne do odpowiedniego zabezpieczenia naszego tarasu, niezależnie od tego czy jest wykonany z naturalnego drewna czy też z tworzyw sztucznych znajdziemy w marketach budowlanych takich jak noxan.pl. Fachowcy pracujący we wspomnianej firmie z całą pewnością w odpowiedni sposób zadbają o nasz taras tak aby zachował on świeży wygląd na długie lata.

art. sponsorowany

 

AKTUALNOŚCI budowlano-remontowe

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem