living room 2569325 mŚwiatło jest jednym z podstawowych czynników niezbędnych do życia dla człowieka. Wpływa na naszą ogólną kondycję, koncentrację i nastrój, odpowiada również za wytwarzanie witaminy D. Z tych wszystkich powodów trudno wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie bez niego. Powinniśmy zatem zadbać o to, żeby było go w naszych domach jak najwięcej. Jednak światło światłu nierówne. Jak wybrać takie, które będzie najlepiej dopasowane do naszych potrzeb?

Czytaj więcej: Więcej światła! Jakie oświetlenie powinniśmy mieć w domu?

Krótki przewodnik po lampach LEDZwykłe żarówki wolframowe przechodzą do historii, a naukowcy nieustannie pracują nad lepszymi i bardziej energooszczędnymi sposobami na oświetlenie mieszkania. Równocześnie, coraz więcej uznania użytkowników zdobywają lampy LED. Wcześniej były one używane jako elementy uzupełniające główne źródło światła, obecnie, dzięki temu, że ich cena spada są w polskich domach coraz powszechniejsze.

Czytaj więcej: Krótki przewodnik po lampach LED

Centralne odkurzanie - co to jest i jak je zaplanować?System centralnego odkurzania to rozwiązanie, które stanowi ciekawą alternatywę dla tradycyjnego odkurzacza. Pośród największych zalet systemu wymienić można przede wszystkim fakt, że dzięki niemu wciągnięty kurz nie trafia z powrotem do budynku. Centralny odkurzacz pomoże nam także posprzątać bez uporczywego hałasu i konieczności dźwigania ciężkiego sprzętu.

Czytaj więcej: Centralne odkurzanie - co to jest i jak je zaplanować?

Czujniki systemu alarmowego - przed czym mogą nas ochronićSystemy alarmowe odgrywają obecnie coraz ważniejszą rolę. Nie tylko ostrzegą nas o włamaniu, ale również mogą pełnić wiele innych funkcji jak informowanie o otwartych drzwiach lub oknach, zalaniu wodą czy pożarze. Z kolei alarmy i czujniki zintegrowane z systemem domu inteligentnego mogą aktywować serie różnych scenariuszy działań przy poszczególnych zdarzeniach.

Czytaj więcej: Czujniki systemu alarmowego - przed czym mogą nas ochronić?

Jak oświetlić łazienkęPlanując remont w domu, wiele osób ogranicza oświetlenie łazienkowe do górnego światła, ewentualnie kinkietów przy lustrze. Tymczasem nawet mała łazienka daje wiele możliwości aranżacyjnych, a pomysłowo rozplanowane źródła światła doskonale nadadzą pomieszczeniu głębi i niepowtarzalnego charakteru.

Czytaj więcej: Jak oświetlić łazienkę

 

AKTUALNOŚCI budowlano-remontowe

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem