Kocioł gazowy z pompą ciepła Kocioł gazowy, czy pompa ciepła? Dla tych, którzy nie mogą się zdecydować najlepszym rozwiązaniem może być połączenie obu sposobów ogrzewania.

Hybrydowa pompa ciepła Vitocaldens 222-F to kompaktowe urządzenie, w którym znajduje się pompa ciepła wykorzystująca ciepło z powietrza atmosferycznego i wysokosprawny kondensacyjny kocioł gazowy o mocy grzewczej 3,2-19 kW, zasilany gazem ziemnym lub płynnym.

Nowy kompakt w ofercie firmy Viessmann składa się z dwóch części. Podobnie jak w urządzeniach typu Split, na zewnątrz budynku znajduje się jednostka zewnętrzna modułu pompy ciepła. Jednostka montowana wewnątrz domu wyposażona jest w: osprzęt modułu pompy ciepła, kocioł gazowy kondensacyjny i zasobnik warstwowy ciepłej wody użytkowej o pojemności 130 litrów. Całe urządzenie potrzebuje niewielkiej powietrzni podłogi do jego ustawienia, bo tylko: 595x600 mm. Można je zabudować po bokach dopasowując np. do wnęki lub ciągu szafek.

Moduł wewnętrzny pompy ciepła połączony jest z jednostką zewnętrzną cienkimi przewodami, w których krąży czynnik chłodniczy. Nie potrzebne są wiec duże przekucia i przejścia przez ściany budynku.

Mimo małej pojemności zasobnika do dyspozycji mamy dużą ilość ciepłej wody użytkowej – 182 litrów ciepłej wody o temperaturze 45°C w ciągu pierwszych 10 minut jej poboru.

Dodatkowa zaleta hybrydy to brak konieczności stosowania zasobnika buforowego wody grzewczej w instalacji z grzejnikami lub z zasilanym bezpośrednio ogrzewaniem podłogowym (bez zaworu mieszającego). Zmniejsza to ilość potrzebnego miejsca i obniża koszty inwestycji.

Pracą kotła i pompy ciepła w Vitocaldens 222-F steruje regulator pogodowy Vitotronic 200 typ WO1C. Na podstawie cen prądu i gazu, stale kontroluje koszty ogrzewania domu. W pierwszej kolejności wybiera najtańszy w danym momencie sposób ogrzewania.

Regulator przystosowany jest do współpracy z instalacją fotowoltaiczną. Pozwala maksymalnie wykorzystać darmowy prąd ze słońca na własne potrzeby, również do ogrzewania domu.Kocioł gazowy z pompą ciepła Kocioł gazowy z pompą ciepła W zależności od potrzeb Vitocaldens 222-F może pracować w trzech trybach: pracuje tylko kocioł gazowy; pracuje tylko pompa ciepła; pompa ciepła wstępnie ogrzewa wodę a kocioł gazowy dogrzewa ją do wymaganej temperatury. O wyborze odpowiedniego decyduje regulator, który wybiera najkorzystniejszy w danej chwili sposób ogrzewania. W ten sposób, powietrzna pompa ciepła może dostarczać w ciągu roku nawet 80% ciepła potrzebnego do ogrzewania domu.

Pompa ciepła z kotłem gazowym może być idealnym sposobem na łatwą modernizację starego ogrzewania. Gdy trzeba pomyśleć o wymianie wysłużonego już kotła gazowego na nowy. Lub, gdy chcemy o przynajmniej połowę obniżyć rachunki za ogrzewanie gazem płynnym. To wszystko wykorzystując istniejące przyłącze gazu i bez konieczności dewastowania otoczenia domu jak również jego wnętrza.

Przeczytaj także:

 


 Kontakt

Viessmann Sp. z o.o.
ul. Karkonoska 65
53-015 Wrocław
www.viessmann.pl

 

AKTUALNOŚCI budowlano-remontowe

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem