Zakup nowych okien wiąże się zwykle z dużymi kosztami. Można je jednak obniżyć jeśli dobrze zastanowimy się i jakie okna najlepiej zamontować w poszczególnych pomieszczeniach naszego domu.

Jak obniżyć koszt zakupu okien?

Przemyślany zakup pozwoli nam zoptymalizować koszty zakupu okien, a do tego znacznie obniżyć comiesięczne rachunki za ogrzewanie.

Racjonalizując okienne zakupy pamiętajmy przede wszystkim o tym, aby przemyśleć sposób użytkowania okna. Nie wszystkie okna muszą być przecież rozwierno-uchylne - szczególnie w przypadku, gdy w domu przewidziana jest rekuperacja. Wtedy warto zastosować okna nieotwierane tzw. fixy, które są o ok 25 - 30% tańsze od okien otwieranych.

Szeroki wybór kolorów i zróżnicowane linie stylistyczne sprawią, że w zależności od materiału, z którego wykonane jest okno, możemy je idealnie dopasować do wystroju wnętrza, bryły budynku, a także koloru fasady. Warto dodać, że oferty niektórych producentów zostały stworzone tak, aby w jednym projekcie można było łączyć ze sobą okna wykonane z różnych materiałów, a także okna z drzwiami podnośno-przesuwnymi, z osłonami przeciwsłonecznymi i moskitierami oraz drzwiami wejściowymi.

Jeśli zależy nam na wstawieniu eleganckich okien drewniano-aluminiowych, możemy oszczędzić na zakupach łącząc je z nieco tańszymi oknami z PCV z nakładką aluminiową, montując te ostatnie w łazience i pomieszczeniach, w których okna są szczególnie narażone na działanie wilgoci, a także w garażu czy piwnicy.

Planując zakup okien warto pamiętać, że producenci dwa, trzy razy w roku organizują promocje na własne produkty, a wtedy można uzyskać najkorzystniejsze ceny.

Zakup okien to istotna kwestia, dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji warto skorzystać z pomocy zaufanych doradców, którzy pomogą zoptymalizować wydatki związane z kupnem lub wymianą okien i wybrać idealne rozwiązania do Twojego projektu.

źródło: Internorm

 

AKTUALNOŚCI budowlano-remontowe

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem